فرق گانودرما زرد و قرمز

فرق گانودرما زرد و قرمز در چیست؟

تاریخ انتشار: 1402-02-16

فرق بین دو گانودرما لوسیدوم زرد و قرمز

در این مقاله به بررسی مختصر فرق گانودرما زرد و قرمز پرداخته شده است. قارچ گانودرما لوسیدوم که معمولا به عنوان قارچ Reishi نیز شناخته می شود، عمدتا در ایران در دو رنگ قرمز و زرد موجود است. البته گونه قهوه ای نیز وجود دارد که بیشتر به صورت جنگلی میروید و پرورشی نمیباشد. این قارچ در کشور چین در رنگ های سفید, سیاه, آبی و بنفش نیز تولید میشود (مرجع).

گانودرما گونه قرمز

گانودرما لوسیدوم قرمز حاوی تری ترپنوئیدهای بیشتری است که این ماده عامل تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است و اغلب برای حمایت از سلامت و تندرستی کلی استفاده می شود. همچنین این گونه سرشار از پلی ساکاریدها است که اثرات آنتی اکسیدانی دارند و می توانند به تنظیم سطح قند خون کمک کنند.

گانودرما لوسیدوم قرمز

گانودرما گونه زرد

از طرف دیگر گانودرما لوسیدوم زرد حاوی آدنوزین بیشتری است که اثر آرام بخشی بر سیستم عصبی دارد و می تواند به بهبود کیفیت خواب کمک کند. همچنین دارای غلظت بالاتری از ژرمانیوم است که خواص ضد سرطانی آن ثابت شده است. گانودرما لوسیدوم زرد، از سوی دیگر، به دلیل خواص ضد التهابی خود شناخته شده است و اغلب برای حمایت از سلامت کبد و بهبود گردش خون استفاده می شود. همچنین این گونه اصلاح شده در آمریکاست به این دلیل است که آنرا گونه آمریکایی نیز می نامند.

گانودرما لوسیدوم گونه زرد

به طور کلی، هر دو نوع گانودرما لوسیدوم دارای فواید بی شماری برای سلامتی هستند. هر دو گونه نیز در طب سنتی برای درمان انواع بیماری ها استفاده می شوند. در واقع فرق گانودرما زرد و قرمز بستگی به نوع نیاز اصلی ما جهت مصرف و ارتقای سلامتی مان دارد. در نهایت، انتخاب بین گانودرما لوسیدوم قرمز یا زرد بستگی به نیازها و اهداف سلامتی شما دارد. بهتر است پیش از مصرف هر گونه مکمل یا ایجاد تغییر در رژیم غذایی خود با پزشک یا فرد  متخصص در امور مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

برای سفارش محصولات گانودرما گونه زرد اینجا و برای سفارش گانودرما گونه قرمز اینجا را کلیک کنید.

همرسانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *