تحلیل تجاری پرورش قارچ

با توجه به مراجعات بسیار افراد به شرکت قارچ شیراز به ویژه جوانان جویای کار یا حتی علاقه مندان به سرمایه گذاری برای ورود به حرفه پرورش قارچ, لازم دیدیم که توضیحاتی درباره این شغل ارائه نماییم. 

آیا تابه حال به چنین آگهی هایی در روزنامه ها یا سایر رسانه های چاپی یا دیجیتالی یا شبکه های اجتماعی برخورد کرده اید؟ 

واقعا جریان چیست؟ و آیا امکان پذیر است؟ چطور با یک دوره آموزشی یک هفته ای میتوان به چنین درآمدی رسید؟ و چه شرایطی برای تحقق چنین چیزی مورد نیاز است؟

در واقع رسیدن به چنین وضعیتی, شرایط بسیاری می خواهد که در عمل به ندرت اتفاق می افتد. در اینجا چکیده ای از شرایط مورد نیاز و نحوه محاسبه مدعیانی که به نتیجه بالا میرسند, ارائه می گردد. 

هزینه ها:

- 6000 هزار تومان بابت خرید 12 تن کمپوست

- 1000 هزار تومان بابت خاک پوششی

- 1000 هزار تومان هزینه های کارگری

- 1000 هزار تومان اجاره دو ماه سالن پرورش

- 1000 هزار تومان سایر هزینه ها از جمله : آب, انرژی, سم, سبد و ... 

در اینجا فرض میشود که تمام هزینه های تولید فقط موارد بالا خواهند بود و هزینه های ثابت تجهیز و راه اندازی سالن, استهلاک ساختمان و تجهیزات و هزینه های غیر مترقبه در نظر گرفته نشود. با این حساب مجموع هزینه ها حدود 10 میلیون تومان می شود.


درآمد (بر روی کاغذ!):

- تولید 25% از وزن کمپوست معادل 3000 کیلو گرم

- قیمت فروش میانگین هر کیلو گرم قارچ فله و بسته بندی 7300 تومان

مجموع فروش 22 میلیون تومان و با این حساب سود به دست آمده خالص 12 میلیون تومان ! 


اما در دنیای واقعی به دلایل زیر اتفاقات اینطور پیش نمیرود.

1- میزان برداشت با توجه به موارد زیر کمتر خواهد شد. 

1-1 کیفیت کمپوست. همواره شرکت تولید کننده کمپوست, آنرا با کیفیت مناسب و عالی تولید نکرده و ممکن است در فرآیند تولید که بسیار پیچیده می باشد, اشتباهی یا کم و کسری به وجود بیاید و نتیجه آن یک ماه بعد در سالن مشتری خودش را نشان دهد. 

1-2 پرورش قارچ فرایندی مطمئن و بدون اتلاف و خرابی نیست. در عمل سالن دار همواره با آفت ها و بیماری های بسیاری درگیر می باشد که باید تمام آنها را بشناسد و با سرعت و دقت , نسبت به برخورد با آن به کمک سم و آفت کش مخصوص خود آن آفت, مقابله کند. حتی به کار بردن آفت کش اشتباه, تاثیری بر آفت نخواهد گذاشت. 

1-3 میزان برداشت بسیار به نوع خاک پوششی تهیه شده نیز بستگی دارد. بهترین کمپوست با وجود خاک پوششی نامناسب باردهی کمی خواهد داشت. این خاک باید در واحد های تخصصی و با مواد و ترکیب مناسب تهیه و بدون به کار بردن ماده سرطان زای فرمالین و فقط با کمک بخار در دما و مدت استاندارد تهیه شده باشد. 

1-4 تجهیزات نامناسب برای ایجاد شرایط محیطی مورد نیاز. این جنبه بسیار به توان فنی و تجهیزات تولید کننده بستگی دارد. به فرض تهیه بهترین مواد اولیه, اگر تولید کننده نتواند شرایط محیطی را به خوبی کنترل کند, قادر به برداشت محصول مناسب نخواهد بود. کافیست یک شبانه روز دما بالاتر از میزان مورد نظر رود, کافیست مدتی بستر خشک باشد, کافیست که رطوبت مدتی بیش از حد باشد, کافیست که لباس کارگر آغشته به آفت یا باکتری های مضر قارچ باشد. هر کدام از این اتفاقات هزینه ملیونی به تولید کننده تحمیل میکند. 

2- قیمت فروش قارچ بسیار کمتر از میزان پیش بینی شده است. 

قیمت قارچ فله بسیار نوسان داشته و نرخ ثابتی ندارد. با توجه به وجود تعداد بسیار تولید کننده تک سالنی و نبود انسجام و هماهنگی در میزان و زمان تولید, بارها اتفاق افتاده که با عرضه همزمان محصول تولید کنندگان محلی و صدور محصول اضافه تولید کنندگان سایر استان ها, قیمت قارچ به شدت کاهش می یابد و به کمتر از قیمت تمام شده برای تولید کننده میرسد. قیمت های عنوان شده از طرف سازمان های مسول به ویژه سازمان میوه و تره بار شهرداری, بیشینه قیمت قابل فروش در مراکز زیر پوشش می باشند و نه کمینه! همین است که همانطور که در نمونه فاکتور فروش های زیر مشاهده میشود, قیمت قارچ درجه یک در میدان تره بار به مبلغ ناچیز 3 هزار تومان هم میرسد. در حالی که قیمت تمام شده برای تولید کننده بین 4.5 تا 5 هزار تومان می باشد. 

 

 

مقایسه قیمت میانگین پسته و قارچ از سال 83 تا 93 

سال      پسته          قارچ
83 ..... 5000 ........1500
84 ..... 7000 ........1700
85 ..... 9000 ........1900
86 ..... 12000 ..... 2100
87 ..... 14000 ..... 2300
88 ..... 16000 ..... 2500
89 ..... 18000 ..... 2700
90 ..... 22000 ..... 3000
91 ..... 28000 ..... 4000
92 ..... 38000 ..... 4500
93 ..... 50000 ..... 5000

مشاهده میشود که در طی 11 سال, قیمت قارچ فقط کمی بیش از 3 برابر شده است, اما پسته و اغلب محصولات بیش از 10 برابر رشد قیمت داشته اند. مسلما در آینده نیز تغییر چندانی در این روال پیش نخواهد آمد. 

جمع بندی:

کسب و کار قارچ فعالیتی است سودمند برای همه دست اندر کاران بجز تولید کننده! مشکل اینجاست که سهم دست اندرکاران این کسب و کار به درستی تقسیم نشده است و سهم همه بجز تولید کننده, تضمین شده است. با کاهش قیمت محصول نهایی, قیمت مواد اولیه و یا سهم واسطه ها کم نمیشود و بار کاهش قیمت بر دوش تولید کننده می افتد. 

1- آموزشگاه های پرورش قارچ با اخذ هزینه چند صد هزار تومانی بابت آموزش تئوری و فقط در چند جلسه کلاس (مسولیت ایشان آموزش است و نه تضمین آینده).

2- اجاره دهنده سالن ها که به سود و زیان کسب و کار مستاجر کاری ندارد (و واقعا نباید هم داشته باشد). 

2- فروشنده کمپوست که مبلغ آنرا تا چند هفته پیش از تحویل بار, دریافت می کند (لازم است که براساس سفارش قطعی اقدام به تهیه نمایند).

3- فروشنده خاک پوششی که هزینه آنرا تا دو هفته زودتر دریافت میکند (پس از اخذ سفارش حتمی نسبت به تکمیل فرآیند تولید اقدام میگردد).

4- دلال و واسطه ای که محصول تولید کننده را خریده و با افزایش 500 تومان آن را به واسطه بعدی میفروشد (بدون وجود واسطه تولید کننده خرد, قادر به فروش محصول نیست).

5- فروشنده نهایی که با افزایش 1000 تا 2000 تومان آنرا به مصرف کننده نهایی می فروشد (رابط بین مشتری نهایی و توزیع کننده جزو حلقه اصلی فروش است).

6- مصرف کننده هم از مزیت تغذیه ای قارچ بهره می برد.

 

متاسفانه سازمان های متولی کشاورزی بدون توجه به وجود شرکت های بسیاری که یا ورشکسته یا تعطیل یا با کسری از ظرفیتشان فعالیت میکنند, اقدام به صدور موافقت اصولی برای سرمایه گذاران میکنند. سرمایه گذار نیز پس از صرف هزینه های بسیار پس از ورود محصولشان به بازار متوجه وضعیت واقعی این کسب و کار میشوند. شاید اگر امکان صدور محصول به خارج از کشور وجود داشت, محصول مازاد به انجا صادر و از کاهش قیمت جلوگیری میشد. اما این فرض نیز در شرایط اقتصادی و سیاسی امروز ایران عملی نمیباشد. سرمایه گذاران دقت نمایند که ساختار ساختمان و سازه های کارخانجات پرورش قارچ به راحتی قابل تغییر کاربری نیست و لازم است پیش از ورود به این کسب و کار, بسیار تحقیق و بررسی نمایند.

 

علاقه مندان توجه کنند که :

- در این کسب و کار هر که کم تجربه تر است, ادعایش بیشتر است. برخی افراد که به نام مشاور در این کسب و کار هستند, خود هیچگاه وارد زحمت تولید نشده اند. 

- حتما با واسطه ها و یا غرفه داران اصلی میادین میوه و تره بار معامله نمایید. 

- مواد اولیه را مستقیم از شرکت تولید کننده تهیه نمایید. 

- سعی کنید از فروشنده مواد اولیه ضمانت نامه کیفیت بگیرید. 

- لازم است که دائم بر عملکرد کارگران نظارت داشته باشید تا محصول با کیفیت تولید شود.

 - بدون تجهیزات کافی به ویژه سردخانه وارد این کار نشوید. بدون سردخانه مجبور به فروش محصول به هر قیمتی خواهید شد.  

- پرورش قارچ فعالیتی سخت, پر تنش, پر زحمت, کم سود, دارای بازار پر نوسان و وقت گیر است. 

روش های ارتباط با ما

نشانی کارخانه: شیراز, پل فسا, کیلومتر یک اتوبان شیراز جهرم

تلفن همراه: 09177144947

تلفن:32291384(071)

ایمیل: info@shirazgharch.ir

نگهداری از قارچ

بهترین شرایط برای افزایش عمر قارچ برای مصرف در یک هفته, نگهداری آن در یخچال و در ظرف دربسته می باشد. برای مصرف در زمان های طولانی تر, توصیه میگردد که پس از شستشو و قاچ کردن, آنها را در فریزر نگهداری کرد. اطلاعات بیشتر