شرکت قارچ شیراز بیش از نیمی از محصول قارچ دکمه ای تولیدی خود را به صورت فله, به بازار عرضه میکند. محصول درجه یک در کارتن های پنج کیلویی و یا سبد عرضه میگردد. شرکت قارچ شیراز محصولاتش را به بازار شیراز و سایر شهرستان ها ارسال می نماید. کارتن ها پیش از عرضه به بازار, چند ساعت در سردخانه نگه داری میگردند. هدف از این کار, ایجاد شوک سرمایی به محصول در جهت توقف رشد و در نتیجه حفظ ظاهر و افزایش ماندگاری آن می باشد. 

 همواره درصدی از محصول تولیدی, یا به شکل قارچ هایی که کلاهک آن ها باز شده در می آیند یا بنا به دلایلی لکه دار میشوند. این محصولات علی رقم اینکه از نظر خواص تغذیه ای تفاوتی با قارچ های معمول ندارد, اما به علت کم شدن میزان بازارپسندی, به قارچ های درجه دو مشهور هستند. شرکت قارچ شیراز, این نوع محصول را نیز در سبد بسته بندی کرده و به بازار عرضه میکند. 

شرکت قارچ شیراز محصولات با کیفیت خود را به صورت بسته بندی به بازار عرضه می نماید. این بسته ها در وزن های 200, 400 و 1000 گرمی می باشند. پیش از عرضه این محصولات به بازار, آنها چند ساعت در سردخانه نگهداری میگردند. این عمل باعث افزایش ماندگاری قارچ ها می گردد. 

کمپوست مصرف شده سالن های قارچ (Spent Mushroom Compost) با توجه به دارا بودن مواد مغذی و قابلیت جذب آب, به عنوان کود گیاهی در باغ ها به کار گرفته میشوند. این ماده بهترین کاربری را در زمین های سنگلاخ دارد که میتواند میزان جذب و نگهداری آب را در این نوع زمین ها بالا ببرد.  کمپوست مصرف شده سالن های قارچ به علت اینکه در تونل های مخصوص پاستوریزه شده و در سالن های قارچ با دقت زیر نظر گرفته میشوند, بدون آفت بوده و دارای بذر علف, میکروب و ویروس های مضر و سایر آفت های موجود در کودهای مرسوم نمی باشد. شرکت قارچ شیراز کمپوست مصرف شده را از اغلب مواد اضافی از جمله پلاستیک جدا کرده و در محل مناسبی دپو یا انبار می نماید. این مواد در محل مورد نظر به صورت بی هوازی تخمیر شده و رنگ آن تیره تر شده و آماده انتقال به باغ و مزارع جهت بکارگیری بصورت کود, پای درختان میشوند. 

 در این تصویر کمپوست تخمیر شده قابل مشاهده است. 

 به طور کلي اگر کمپوست مصرف شده در شرايط بهينه نگهداری و در مقدار لازم مصرف گردد، مي تواند از لحاظ خصوصيات شيمايي و فيزيکي در خاک موثر باشد و به عنوان اصلاح کننده خاک مانند ساير مواد آلي به کار رود. اطلاعات بیشتر را میتوانید در مقاله "بررسي اثرات استفاده از کمپوست قارچ مصرف شده (SMC) در برخي از خصوصيات شيميايي خاک و آب آبشويي" مشاهده نمایید. این مقاله را می توانید از اینجا دریافت و مطالعه نمایید. 

 

جهت نگهداری طولانی مدت قارچ خوراکی, فرآیند آنزیم زدایی روی آن صورت میگیرد که به اصطلاح به آن بلانچ کردن می گویند. شرکت قارچ شیراز محصولات با اندازه های مورد نیاز مشتری را انتخاب کرده و فرآیند آنزیم زدایی را با دقت اجرا می نماید. قارچ های بلانچ شده در بشکه های با وزن خالص 5, 10 و 40 کیلو, تهیه و به محل مورد نظر مشتری فرستاده میشوند. 

یکی از مواد اولیه مورد نیاز کارگاه های پرورش قارچ, خاک پوششی است. مهمترین ویژگی های این خاک, پاستوریزه بودن و قابلیت جذب و نگهداری آب می باشد. شرکت قارچ شیراز خاک پوششی تولیدی را از ترکیبی از خاک مرداب شیراز, خاک شمال, پرلیت, لایم و خاک خزه ای تهیه می نماید. این ترکیب در محوطه ویژه تولید خاک پوششی و پس از سرند شدن جهت حذف مواد زاید تهیه میگردد. در مرحله بعد خاک خام با چند متر مکعب آب, آبشوری شده تا میزان شوری خاک کاهش یابد. سپس خاک ترکیب و شسته شده در اتاق پاستوریزه خاک در دما, زمان و شرایط مناسب به کمک بخار پاستوریزه می شود. کیسه های خاک تولیدی این شرکت در محدوده وزن 22 تا 26 کیلوگرم آماده میشوند. در نهایت خاک پوششی پاستوریزه و کیسه شده به محل مورد نظر مشتری فرستاده می شود.  

مرحله سرند خاک خام

مرحله آبشوری خاک

اتاق پاستوریزه خاک 

خاک پاستوریزه شده 

توصیه میگردد که حداقل یک هفته پیش از زمان مورد نیاز, سفارش خود را ثبت نمایید. همچنین هر چه زودتر خاک تهیه شده را مصرف و از نگهداری آن برای مدت طولانی (بیش از یک هفته) خودداری نمایید. لازم است که محل نگهداری کیسه های خاک, تمیز و فاقد آلاینده های مرتبط با سالن قارچ باشد. کیسه های دریافتی در محل گرم (زیر آفتاب) یا خیلی سرد نگهداری نشود. بهتر است که در دمای بین 20 تا 27 درجه نگهداری و به مصرف برسد.

 

مقالات دیگر...

روش های ارتباط با ما

نشانی کارخانه: شیراز, پل فسا, کیلومتر یک اتوبان شیراز جهرم

تلفن همراه: 09177144947

تلفن:32291384(071)

ایمیل: info@shirazgharch.ir

نگهداری از قارچ

بهترین شرایط برای افزایش عمر قارچ برای مصرف در یک هفته, نگهداری آن در یخچال و در ظرف دربسته می باشد. برای مصرف در زمان های طولانی تر, توصیه میگردد که پس از شستشو و قاچ کردن, آنها را در فریزر نگهداری کرد. اطلاعات بیشتر