تاریخچه شرکت قارچ شیراز

در پی موافقت اصولی اداره کل صنایع استان به راه اندازی کارخانه تولید قارچ خوراکی در مهر ماه سال 1362, شرکت قارچ شیراز به عنوان اولین تولید کننده قارچ خوراکی در استان فارس در تاریخ دهم اردیبهشت سال 1363 تاسیس گردید. این شرکت اقدام به ساخت مجتمع تولید قارچ در زمینی به مساحت دو هکتار در دامنه کوه پل فسا, از اراضی ملی واگذار شده توسط منابع طبیعی استان نمود. این مجتمع دارای محوطه کمپوست سازی, انبار کاه و مواد اولیه, شش سالن تولید قارچ, تونل پاستوریزه مخصوص خاک پوششی و محوطه اداری, نگهبانی و سایر زیر ساخت ها و تجهیزات مورد نیاز می باشد.

موسس این شرکت مهندس عباس مازندرانی می باشند. ایشان از اولین دانش آموختگان دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز می باشند که پس از کسب سال ها تجربه در زمینه های مختلف کشاورزی از جمله مدیریت پروژه کشاورزی در دشت قزوین, راه اندازی شرکت های آبیاری قطره ای و بارانی, تهیه تجهیزات مرغ داری, دامداری و ادوات کشاورزی, اقدام به راه اندازی نخستین واحد پرورش قارچ خوراکی در شیراز (و چه بسا در جنوب کشور) نمودند. کار آفرینی ایشان در تاسیس این شرکت در زمانی که هنوز قارچ به عنوان یک ماده مغذی شناخته نمیشد و به نوعی کالایی لوکس به شمار میرفت به معرفی این محصول مفید به جامعه و افزودن آن به سبد غذایی خانواده نقش به سزایی داشت.

در حال حاضر این شرکت دارای پروانه بهره برداری به ظرفیت یک صد تن قارچ خوراکی در سال بوده و واحد های تولید خاک و همچنین بسته بندی قارچ خوراکی نیز فعال می باشند.

روش های ارتباط با ما

نشانی کارخانه: شیراز, پل فسا, کیلومتر یک اتوبان شیراز جهرم

تلفن همراه: 09177144947

تلفن:32291384(071)

ایمیل: info@shirazgharch.ir

نگهداری از قارچ

بهترین شرایط برای افزایش عمر قارچ برای مصرف در یک هفته, نگهداری آن در یخچال و در ظرف دربسته می باشد. برای مصرف در زمان های طولانی تر, توصیه میگردد که پس از شستشو و قاچ کردن, آنها را در فریزر نگهداری کرد. اطلاعات بیشتر