درباره شرکت قارچ شیراز

در پی موافقت اصول اداره کل صنایع استان به راه اندازی کارخانه تولید قارچ در مهر ماه سال 62, شرکت قارچ شیراز به عنوان اولین تولید کننده قارچ خوراکی در استان فارس در اردیبهشت سال 1363 تاسیس گردید.

 

 ویژگی های تغذیه ای قارچ

قارچ دکمه ای ماده ای پروتئینی است با ویژگی های مثبت تغذیه ای از جمله: کم کلسترول, کم کالری, کم نمک, کم چرب و بدون چربی اشباع. اطلاعات تغذیه ای کاملتر قارچ دکمه ای خام را می توانید در اینجا مشاهده کنید. 

 

 پرورش قارچ

تا چندی پیش, پرورش قارچ فرآیندی پیچیده و نیازمند تجهیزات و تجربه بسیار بود. پس از راه اندازی واحدهای سازنده کمپوست, از پیچیدگی آن کم شد, هر چند هنوز چالش های بسیاری پیش روی پرورش دهنده می باشد. 

 

 تحلیل تجاری

آیا کسب و کار قارچ به ادعای برخی "شغل دوم و درآمد اول" است یا به تجربه بسیاری "شغلی خانمان سوز!"؟ علاقه مندان به ورود به این حرفه حتما این تحلیل تجاری را با دقت مطالعه کرده و سپس تصمیم بگیرند.

ویژگی های قارچ خوراکی:

1. کم قند 
2. کم نمک
3. کم چرب
4. کم کالری
5. کاهنده کلسترول
6. دارای نشاسته کم
7. دارای اکثر اسیدهای آمینه
8. دارای ویتامین های گروه B و  C D E K
9. بالا بودن نسبت پتاسیم به سدیم (کمک به کاهش فشار خون)
10. دارای اسید چرب ضروری اسیدلینولئک(جلوگیری کننده از سرطان)
11. جایگزین گوشت قرمز(به دلیل پایین بودن تری گلیسیرید و کلسترول)
12. دارای 3% پروتئین که بیش از 75 درصد از این پروتئین, قابل جذب است

مطلب تکمیلی

خاک پوششی

یکی از مواد اولیه مورد نیاز کارگاه های پرورش قارچ, خاک پوششی است. مهمترین ویژگی های این خاک, پاستوریزه بودن و قابلیت جذب و نگهداری آب می باشد. شرکت قارچ شیراز خاک پوششی تولیدی را از ترکیبی از خاک مرداب شیراز, خاک شمال, پرلیت, لایم و خاک خزه ای تهیه می نماید. این ترکیب در محوطه ویژه تولید خاک پوششی و پس از سرند شدن جهت حذف مواد زاید تهیه میگردد. در مرحله بعد خاک خام با چند متر مکعب آب, آبشوری شده تا میزان شوری خاک کاهش یابد. سپس خاک ترکیب و شسته شده در اتاق پاستوریزه خاک در دما, زمان و شرایط مناسب به کمک بخار پاستوریزه می شود. کیسه های خاک تولیدی این شرکت در محدوده وزن 22 تا 26 کیلوگرم آماده میشوند. در نهایت خاک پوششی پاستوریزه و کیسه شده به محل مورد نظر مشتری فرستاده می شود.  

مرحله سرند خاک خام

مرحله آبشوری خاک

اتاق پاستوریزه خاک 

خاک پاستوریزه شده 

توصیه میگردد که حداقل یک هفته پیش از زمان مورد نیاز, سفارش خود را ثبت نمایید. همچنین هر چه زودتر خاک تهیه شده را مصرف و از نگهداری آن برای مدت طولانی (بیش از یک هفته) خودداری نمایید. لازم است که محل نگهداری کیسه های خاک, تمیز و فاقد آلاینده های مرتبط با سالن قارچ باشد. کیسه های دریافتی در محل گرم (زیر آفتاب) یا خیلی سرد نگهداری نشود. بهتر است که در دمای بین 20 تا 27 درجه نگهداری و به مصرف برسد.

 

روش های ارتباط با ما

نشانی کارخانه: شیراز, پل فسا, کیلومتر یک اتوبان شیراز جهرم

تلفن همراه: 09177144947

تلفن:32291384(071)

ایمیل: info@shirazgharch.ir

نگهداری از قارچ

بهترین شرایط برای افزایش عمر قارچ برای مصرف در یک هفته, نگهداری آن در یخچال و در ظرف دربسته می باشد. برای مصرف در زمان های طولانی تر, توصیه میگردد که پس از شستشو و قاچ کردن, آنها را در فریزر نگهداری کرد. اطلاعات بیشتر